10 milyon emeklinin merakla beklediği promosyon pazarlığı bu hafta başlıyor

10 milyon emeklinin merakla beklediği promosyon pazarlığı bu hafta başlıyor
SGK ile bankalar masaya oturacak, anlaşma sağlanırsa beklenen ödeme ocak ayında  emeklilerin hesabında olacak.
10 milyon Emekliye 'yeni yıl' müjdesi
10 milyon emeklinin merakla beklediği promosyon pazarlığı bu hafta başlıyor. SGK ile bankalar masaya oturacak, anlaşma sağlanırsa beklenen ödeme ocak ayında  emeklilerin hesabında olacak. Yaklaşık 10 milyon emeklinin heyecanla beklediği promosyon pazarlığı bu hafta başlıyor. SGK ile bankalar masaya oturuyor. Anlaşma sağlanırsa, emekliler ocak ayında banka promosyonuna kavuşacak. Takvim Gazetesi’nin haberine göre, emeklilere banka promosyonu kapısını açacak görüşmeler bu hafta başlıyor.HAZIRLIKLAR TAM GAZ
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik’in talimatı üzerine konuyla ilgili çalışma başlatan Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), bankalarla masaya oturacak. Bankalar, SGK’yla buluşma öncesi hazırlıklarını tam gaz sürdürüyor. Komisyon kuran bankalar, maliyet hesabını çıkarıyor. Edinilen bilgiye göre, bu haftaki buluşmada bankalar SGK’ya ilk tekliflerini verecek.
EN AZ 3 GÖRÜŞME OLACAK
Kurum, teklifleri alıp bunları kendi içinde değerlendirecek. Promosyon konusunu toplu sözleşme masasına taşıyan Memur- Sen’den de görüş alınacak. Bankaların tekliflerinin makul bulunmaması halinde SGK, bankalardan tekliflerini revize etmelerini isteyecek. SGK ile bankalar arasında en az 3 görüşme olması bekleniyor. Görüşmelerin de ekim ayında tamamlanacağı tahmin ediliyor.
EMEKLİLER DE KREDİ ÇEKER…
SGK, bankalarla masaya eli güçlü oturacak. Masada SGK, emekliler için yıllık 122 milyar liralık maaş ödemesinin bankalara yatırıldığını vurgulayacak. Emeklilerin tüm parasını hemen bankadan çekmediği ifade edilecek. Ayrıca, 10 milyon emeklinin banka müşterisi olduğunun altı çizilecek. Emeklilerin de kredi kartı kullandığı, kredi çektiği belirtilecek.(aksam)


Tags assigned to this article:
emeklipromosyonSgk

No comments

Write a comment
No Comments Yet! You can be first to comment this post!

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Current month ye@r day *